Pożyczki online to jeden ze sposobów na dodatkowy zastrzyk finansowy. Możesz wykorzystać je zarówno na wymarzone wakacje, nowe meble do mieszkania czy zakup samochodu. Zaletą pożyczki przez Internet jest brak zbędnych formalności, dlatego coraz częściej ta forma wsparcia finansowego jest wybierana przez Polaków. Na co musisz zwrócić uwagę?
Czym jest pożyczka?
Pożyczki online to usługa, która oferowana jest przez instytucje pozabankowe. Główną zaletą jest szybkość wypełnienia wniosku przez Internet, a także błyskawiczna wpłata gotówki na Twoje konto. W odróżnieniu od kredytów, pożyczki online nie muszą mieć wyznaczonego celu. Rzadziej niż w przypadku banku, instytucje pozabankowe sprawdzają historię kredytową. Właśnie dlatego, jeśli miałeś problemy ze spłatą poprzednich pożyczek, warto skierować się po kolejny zastrzyk finansowy do instytucji pozabankowej. Niektóre firmy sprawdzają źródło dochodu, jednak są także takie oferty, które nie zwracają na to uwagi. Pożyczki online często można spłacać w miesięcznych ratach, dzięki czemu można rozłożyć zadłużenie na dłuższy okres czasu.
Sprawdź warunki, jakie musisz spełnić
Jeśli masz oferty kilku instytucji pozabankowych, zwróć uwagę na warunki, jakie musisz spełnić. Najważniejsze z nich to 18 lub 21 lat, a także posiadanie konta bankowego. Instytucje pozabankowe nie mają wielu wymagań, co różni je od banków. We wniosku kredytowym musisz podać podstawowe dane z dowodu osobistego, a także dane kontaktowe. Wypełnisz go bez wychodzenia z domu. Warto wcześniej przygotować sobie dokument tożsamości oraz telefon komórkowy. Niektóre instytucje będą wymagały także dokumentu ze źródłem dochodu. Zanim wypełnisz wniosek, upewnij się, że wszystkie warunki są spełnione. Po zaakceptowaniu Twojego wniosku, pieniądze trafią na Twoje konto nawet w kilkanaście minut. W niektórych przypadkach, firmy chcą się zabezpieczyć i wyślą do Ciebie indywidualny kod do weryfikacji danych lub poproszą Cię o wykonanie przelewu weryfikacyjnego, który potwierdzi Twoją tożsamość.
Kilka ważnych elementów umowy
Zanim wypełnisz wniosek i pieniądze trafią na Twoje konto, dowiedz się, czy masz możliwość odstąpienia od umowy. Termin może wynosić od 24 godzin do 14 dni i nie powinny być naliczane dodatkowe prowizje lub odsetki. Dowiedz się także, czy możesz spłacić pożyczkę wcześniej bez dodatkowych opłat. Może okazać się, że całkowity koszt pożyczki w trakcie jej wcześniejszej spłaty jest o wiele niższy. To samo tyczy się także przedłużenia okresu spłaty pożyczki. Dowiedz się, czy możesz wydłużyć ten termin i jakie są koszty. Zanim pożyczysz pieniądze, oblicz, ile będzie kosztować Cię cała pożyczka. Weź pod uwagę prowizję oraz odsetki. Jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania? Jakie koszty musisz dodatkowo ponieść? Przyjrzyj się wszystkim opłatom.
Jaką firmę wybrać?
Zawsze szukaj opinii na temat danej instytucji pozabankowej. Zwróć uwagę na ich doświadczenie na rynku, a także elastyczność ofert. Im więcej usłyszysz o danej firmie, tym lepiej. Przyjrzyj się także samej obsłudze – czy masz możliwość kontaktu telefonicznego? Jak rozmawiają z Tobą pracownicy? Czy mają dostateczną wiedzę na temat pożyczek i będą w stanie pomóc podczas wątpliwości? Szukaj ofert pożyczek u sprawdzonych firm.