Lipoliza laserowa jest zaawansowaną technologicznie metodą redukcji tkanki tłuszczowej, która stała się alternatywą dla klasycznej chirurgicznej liposukcji. Zabieg pozwala na precyzyjne usuwanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki oraz rejonu twarzy. Jest to małoinwazyjna metoda ze znikomym ryzykiem powikłań. Na czym polega?
Lipoliza laserowa – co to takiego?
Lipoliza laserowa to nowoczesna forma liposukcji, wspomagana jest energią światła laserowego o odpowiedniej długości fali. Metoda często określana jest także angielskim skrótem LAL (Laser Assisted Lipolise). Zabieg jest najczęściej wybieraną metodą walki z fałdami tkanki tłuszczowej opornymi na działanie diet i ćwiczeń najczęściej w rejonie brzucha, bioder, ramion i ud. Ta metoda wykorzystywana jest również w rejonie szyi i twarzy, a także skutecznie usuwa gruczoły potowe pod pachami w przypadku nadpotliwości.
Na czym polega lipoliza laserowa?
Obecnie na rynku istnieje wiele systemów do lipolizy laserowej, jednak najbardziej popularnym w profesjonalnych salonach jest aparat AccuSculpt. Urządzenia do lipolizy wyposażone są w laser o długości fali 1444 nm. Są to urządzenia posiadające najwyższe certyfikaty bezpieczeństwa zarówno unijne, jak i certyfikat wydany przez amerykańską agencję FDA. Cechą tej metody jest długość fali, która jest silnie absorbowana przez tkankę tłuszczową. Dzięki temu znacznie zwiększa się efektywność zabiegu, a jego zakres trwale rozbija znaczną objętość komórek tłuszczowych w trakcie jednego zabiegu. Wiązka laserowa wprowadzana jest pod skórę za pomocą światłowodu, to jednak znacznie mniej inwazyjna metoda niż liposukcja.
Efektywność
Lipoliza laserowa w sposób bardzo łagodny i wyjątkowo skuteczny rozbija komórki tłuszczowe z newralgicznych miejsc, jednocześnie ujędrniając skórę nad obszarem, gdzie wykonywany jest zabieg lipolizy, co pozwala na precyzyjne modelowanie sylwetki. Ta metoda walki z tkanką tłuszczową najlepiej sprawdzi się u osób z prawidłową wagą ciała lub niewielką nadwagą, które mają miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową, której nie są w stanie zwalczyć naturalnymi metodami jak odpowiednia dieta i duży zakres aktywności fizycznej.