W dzisiejszych czasach, dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny leczenie żylaków nie stanowi już takiego problemu, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Nie musi też kończyć się poważną operacją chirurgiczną, którą wykonuje się pod narkozą. Można bowiem z powodzeniem skorzystać z metod mało inwazyjnych i całkowicie bezpiecznych dla zdrowia.
Dlaczego żylaki należy leczyć?
Żylaki nie stanowią problemu jedynie natury estetycznej. W konsekwencji odwlekania leczenia krew, zalegająca w żyłach, wcześniej lub później doprowadza do stanu zapalnego, który najczęściej kończy się owrzodzeniem i trudno gojącymi się ranami. Może też wystąpić zakrzepica żylna, a nawet zatorowość płucna, a obydwie te choroby stanowią poważne zagrożenie życia pacjenta.
Na czym polega leczenie żylaków nóg?
Stosowanie różnych maści i leków farmaceutycznych, poprawiających krążenie i uszczelniających naczynia krwionośne, na dłuższą metę nie przynosi pożądanych rezultatów. Spowalnia się jedynie postęp choroby i łagodzi dolegliwości z nią związanie. Jedyną, skuteczną metodą jest usunięcie żylaków. Zabieg odbywa się obecnie w znieczuleniu miejscowym, metodami mało inwazyjnymi, dzięki którym po leczeniu na nogach nie pozostają żadne blizny.
Kiedy najlepiej rozpocząć leczenie żylaków nóg?
Gdy pojawiają się pierwsze symptomy choroby, w postaci puchnięcia nóg, pieczenia
i swędzenia skóry, drętwienia nóg, bolesnych skurczy, pajączków i fioletowych przebarwień na skórze, należy jak najszybciej udać się do lekarza. Tylko on, na podstawie postawionej diagnozy, przeprowadzonej po wnikliwej analizie badań, może decydować o sposobie i przebiegu leczenia. Im wcześniej rozpocznie się kurację, tym szybciej i łatwiej pozbyć się problemu.
Gdzie można przeprowadzić zabieg usunięcia żylaków metodami mało inwazyjnymi?
Z nowoczesnych metod usuwania żylaków można skorzystać w wielu klinikach znajdujących się na terenie całego kraju. Z pomocą przychodzi Internet – na stronie tourmedica.pl znaleźć można szeroką ofertę wybranych, sprawdzonych placówek, cieszących się dobrą opinią wśród pacjentów. Wykonuje się w nich zabiegi różnymi metodami, np. skleroterapią (obliteracją), kriostrippingiem, EVLT, SVS, czy EVRF. Chociaż zabiegi te nie są refundowane przez NFZ, korzysta z nich wielu pacjentów, szczególnie osoby, których stan zdrowia nie pozwala na podanie narkozy. Największą zaletą tego typu rozwiązań jest bezpieczeństwo i wysoka skuteczność leczenia. Sam zabieg trwa krótko i nie wymaga hospitalizacji, a pacjent w ciągu kilku dni powraca do normalnej aktywności. Najważniejsze jest chyba to, że na nogach nie pozostają blizny, ani przebarwienia.
Dzięki nowoczesnym metodom leczenia żylaków można szybko i w pełni powrócić do pełni zdrowia. Kliniki, oprócz wymienionych powyżej, oferują również szereg innych zabiegów, w tym tych z dziedziny medycyny estetycznej oraz ortodoncji.