Karboksyterapia znana też jako terapia dwutlenkiem węgla to stosunkowo nowy zabieg na polskim rynku kosmetycznym. Polega na aplikacji medycznego dwutlenku węgla i jest znany ze swoich spektakularnych rezultatów. Czas więc poznać odpowiedzi na kilka często pojawiających się pytań na jego temat.
Kiedy zdecydować się na karboksyterapię?
Osoby, które dysponują jedynie szczątkowymi informacjami na temat terapii dwutlenkiem węgla, zwykle podchodzą do niej dość sceptycznie. Nie może być jednak inaczej, skoro lista korzyści, jakie może przynieść zabieg jest wyjątkowo duża. Nasuwa się pytanie o to, kiedy można liczyć na rzeczywistą skuteczność zabiegu.Osoby zawodowo zajmujące się karboksyterapią potwierdzają, że wskazań do wykonania zabiegu jest naprawdę dużo. Zwykle mówi się w jego kontekście o cieniach oraz obrzękach pod oczami. Karboksyterapia może być jednak również receptą na problemy z cellulitem, wypadanie włosów oraz nagromadzoną lokalnie tkankę tłuszczową. Zabieg jest polecany także tym osobom, które chcą się pozbyć rozstępów i wiotkiej skóry zdradzającej rzeczywisty wiek swojego właściciela.
Z czego wynika skuteczność karboksyterapii?
Jak to możliwe, że zabieg wykorzystujący medyczny dwutlenek węgla jest tak skuteczny? Osoby wykonujące go zawodowo zwracają uwagę przede wszystkim na to, że ma on działanie dwufazowe – nie tylko mechaniczne, ale i biochemiczne. To właśnie biochemicznym aspektom karboksyterapii poświęca się dziś szczególnie wiele uwagi. To one odpowiadają choćby za rozszerzenie naczynek krwionośnych oraz zwiększenie tempa, w jakim przepływa przez nie krew. Nie da się jednak ukryć, że efekty mechanicznego działania karboksyterapii są równie spektakularne. Działanie mechaniczne zabiegu pozwala na rozbicie złogów tłuszczowych dzięki przekształceniu dwutlenku węgla w kwas węglowy. Ten sam rodzaj działania odpowiada też za lepszy niż dotychczas drenaż limfatyczny. Ten pozwala nie tylko na eliminowanie worków pod oczami, ale i cellulitu.Karboksyterapia nie jest jednak zabiegiem posiadającym wyłącznie atut skuteczności. Warto się nią zainteresować także dlatego, że jest bezpieczna. Zakres jej bezpieczeństwa można zresztą zwiększyć poddając się zabiegowi jedynie w gabinecie prowadzonym przez profesjonalistów.